Player Detail: Keith Country Day

Spencer Folkerts (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Yinga Xia (Latin School) Loss 4 10 200–1
4 Dan Clark (Wheaton Warrenville South) Loss 3 13 200–2
6 Brendan Kaniff (Maine South) Loss 5 10 200–3
8 Spencer Eidsmore (Bloomington) Loss 3 6 200–4
10 Patrick Harris (Saint Viator) Loss 5 7 200–5
12 Jack Gentile (Maine South) Loss 6 7 200–6
14 Krysta Migala (Loyola Academy) Win 6 5 211–6

Becca Kobernat (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Ben Paolelli (Saint Viator) Loss 5 7 200–1
4 Brody Hooker (Auburn) Loss 8 9 200–2
6 Alexandra Wheeler (Fenton) Win 9 4 201–2
8 Matt Szymski (Wheaton Warrenville South) Loss 4 12 201–3
10 Jake Milner (Latin School) Loss 8 9 201–4
12 Spencer Eidsmore (Bloomington) Win 9 8 212–4
14 Jeremy Martinez (Keith Country Day) Win 10 8 203–4

Rebecca Lisk (Ninth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Davide Behr (Saint Joseph) Loss 2 14 200–1
4 Tatiana Novak (Latin School) Win 10 5 201–1
5 Mahir Morshed (Carbondale) Loss 2 17 201–2
8 Will Kolada (Loyola Academy) Win 6 5 212–2
10 Robert Andrews (Fremd) Loss 3 14 202–3
12 Trevin O'Keefe (St. Ignatius) Loss 6 11 202–4
14 Jay Shirodkar (Keith Country Day) Loss 5 10 202–5

Jeremy Martinez (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Kanki Takahara (Naperville Central) Loss 1 14 200–1
4 Usman Haseeb (Auburn) Win 9 7 201–1
5 Cooper Hardy (St. Ignatius) Win 6 4 202–1
7 Kasey Pham (Wheaton Warrenville South) Loss 4 5 202–2
9 Jack Mayer (Loyola Academy) Loss 4 7 202–3
12 Blade Parrish (El Paso-Gridley) Loss 8 9 202–4
14 Becca Kobernat (Keith Country Day) Loss 8 10 202–5

Jeremy Martinez also played in 2014.


Shayaan Naseer (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Josh Horstman (Fenton) Win 9 1 201–0
3 Henry Roe (Auburn) Loss 7 8 201–1
5 Trevin O'Keefe (St. Ignatius) Win 6 5 212–1
7 Asher Margulies (Metea Valley) Win 5 2 203–1
9 Dan Pechi (IMSA) Loss 4 12 203–2
11 Matthew Lehmann (Barrington) Loss 6 9 203–3
13 Alex Witek (Saint Viator) Loss 4 5 213–4

Kaitlyn Oliver (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Alex Witek (Saint Viator) Loss 1 6 200–1
4 Elizabeth Tolley (Carbondale) Loss 7 10 200–2
6 Melissa Engel (Metea Valley) Loss 2 11 200–3
8 Patrick Harris (Saint Viator) Win 6 5 201–3
10 Ellyn Collier (Wheaton North) Loss 8 9 211–4
12 Carolyn Martino (Maine South) Win 11 5 202–4
14 Joe Miller (St. Ignatius) Win 7 6 203–4

Jay Shirodkar (Tenth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Clare Hannon (Saint Viator) Loss 4 7 200–1
4 Andrew Amesbury (Loyola Academy) Loss 5 10 200–2
6 Andrew Harris (St. Ignatius) Loss 7 9 200–3
8 Niti Shah (Maine East) Win 10 2 201–3
10 Spencer O'Keefe (St. Ignatius) Win 8 7 212–3
12 Robbie Neja (Loyola Academy) Loss 8 10 202–4
14 Rebecca Lisk (Keith Country Day) Win 10 5 203–4