Player Detail: St. Ignatius

Cooper Hardy (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Joe Corless (Saint Viator) Win 6 5 201–0
3 Molly Fane (IMSA) Loss 4 9 201–1
5 Jeremy Martinez (Keith Country Day) Loss 4 6 201–2
8 Tharun Vemulapalli (Metea Valley) Loss 5 9 201–3
10 Will Olafsson (Maine South) Win 11 2 202–3
12 Alex Yenkin (New Trier) Loss 5 13 202–4
14 Andrew Lopez (Loyola Academy) Win 10 3 203–4

Andrew Harris (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 James Zetterman (Carbondale) Loss 2 15 200–1
4 Karthik Achar (Metea Valley) Loss 7 10 200–2
6 Jay Shirodkar (Keith Country Day) Win 9 7 201–2
8 Jake Milner (Latin School) Win 9 3 202–2
9 Brody Hooker (Auburn) Loss 3 12 202–3
12 Hale Stolberg (New Trier) Loss 5 12 202–4
14 Tatiana Novak (Latin School) Win 7 4 203–4

Anna Lyons (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Hale Stolberg (New Trier) Win 6 5 211–0
3 Nolan Liu (Saint Joseph) Loss 2 15 201–1
5 Anthony Karahalios (Wheaton Warrenville South) Loss 5 10 201–2
8 Melissa Engel (Metea Valley) Win 7 6 202–2
10 Dan Clark (Wheaton Warrenville South) Win 10 6 203–2
11 Alex Metz (Carbondale) Loss 4 8 203–3
14 Tharun Vemulapalli (Metea Valley) Loss 6 10 203–4

Joe Miller (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Cole Timmerwilke (Auburn) Loss 2 16 200–1
4 Bjorn Olafsson (Maine South) Win 11 5 201–1
6 Liam Warner (Saint Viator) Loss 6 12 201–2
8 Brian Lorenz (Latin School) Win 8 6 202–2
9 Asher Margulies (Metea Valley) Loss 5 8 202–3
12 Brad McLain (Auburn) Loss 6 10 202–4
14 Kaitlyn Oliver (Keith Country Day) Loss 6 7 202–5

Spencer O'Keefe (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Max Frankel (New Trier) Win 6 4 201–0
3 Jeeho Lee (Stevenson) Loss 7 12 201–1
6 Jacob West (Barrington) Loss 6 10 201–2
8 Bryant Nelson (Loyola Academy) Loss 6 9 201–3
10 Jay Shirodkar (Keith Country Day) Loss 7 8 211–4
12 Brendan Kaniff (Maine South) Win 8 7 202–4
14 Bill Jiang (Auburn) Loss 5 8 202–5

Spencer O'Keefe also played in 2014.


Trevin O'Keefe (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
2 Peter Wilson (Saint Viator) Loss 3 8 200–1
4 Krysta Migala (Loyola Academy) Win 12 3 201–1
5 Shayaan Naseer (Keith Country Day) Loss 5 6 211–2
8 Zach Pease (Stevenson) Loss 5 8 201–3
10 Terrin Jose (Maine East) Win 9 6 202–3
12 Rebecca Lisk (Keith Country Day) Win 11 6 203–3
14 Sam Emmerson (Bloomington) Loss 4 11 203–4

Will Parrillo (Twelfth Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Maia Karpovich (IMSA) Loss 1 15 200–1
4 Ellyn Collier (Wheaton North) Loss 6 7 200–2
6 Spencer Eidsmore (Bloomington) Win 8 6 201–2
8 Stephen Hannon (Saint Viator) Loss 4 9 201–3
10 Andrew Lopez (Loyola Academy) Loss 6 8 201–4
12 Niti Shah (Maine East) Loss 3 11 201–5
14 Kathryn Kierzyk (Wheaton Warrenville South) Loss 3 11 201–6

Isabella Simon (Eleventh Grade)

Round Opponent Result Score Opp. Score TUHRec. After
1 Rohan Shivde (Fenton) Loss 3 9 200–1
4 Jake Milner (Latin School) Loss 7 8 200–2
6 Niti Shah (Maine East) Win 9 3 201–2
8 Karthik Achar (Metea Valley) Loss 6 7 201–3
10 Ben Paolelli (Saint Viator) Loss 7 11 201–4
12 Patrick Harris (Saint Viator) Win 9 8 212–4
14 Maeve Coates Welsh (Homewood-Flossmoor) Loss 7 9 202–5

Isabella Simon also played in 2014.